7 Ağustos 2010 Cumartesi

Resimdeki Hayat.......
Hic ufak boyali kalemlerle oynadınızmı....veya Resim cizdinizmi ...?!?

Cocuk yasta hepimizin en sevdigi seydir bunu yapmak. Resimler yapariz....bazılarımiz cok yetenekli olur ve daha o yasta...evler...arabalar...İnsanlar...cicekler cizer.

Bazılarımız ise daha az yetenekli olur ...ve anlam tasımayan kareler veya cizgiler yapi verir.

Sonra büyürüz ve unuturuz Resim yapmayı....hayata atılırız...ve mücadele ederiz. İnsanlarla ugrasırız ...iyi veya kötü ...cirkin veya güzel....güclü veya gücsüz...hergün yeniden hic bıkmadan.

Gün gelir yaptıgımz seye anlam veremeyiz....zaten herseyin altında bir Anlam yatsa...cok anlamlı bi hayatamız olurdu o zamanda mücadele etmezdik zaten.

Neyse Resimlere dönelim biz....hani derler ya bir Resim bin söze bedeldir...iste cocuk yasta o ilk ögrendigimiz ...
....arzularımızı .....hislerimizi....rüyalarımızı ...
tek bir kalemle cizdigimiz Resimler....yok artık.

Kendimizi ifade etmek icin konusmayı tercih ediyoruz....ama karsımızdaki İnsan bizi bazen anlamakta zorluk cekebiliyor....belki de anlamak istemiyor.

Ona güzel birsey dedigimizde...o bunu yanlis algılıyor....ve kötüye yora biliyor.

Oysa o an ki hislerimizi ona bir Resim olarak göstere bilsek....eminim Anlatmak istedigimizi ... cok daha iyi algiliya bilir ve belki bizi o zaman daha iyi anlar...

İstedigimiz herseyi yorulmadan Anlatabiliriz....fazla cümleye gerek kalmaz...ama bu olmuyor ne yazıkki...?

Aslinda o Resime gösterdigimiz ilgiyi bazen kurdugumuz cümlelere yansita bilsek...ve karsimizda ki Insan bazen o cümleleri gözünde bir güzel Resimmis gibi canlandira bilse...ne yoruluruz....ne de yorariz...!

....her Rengin kendine göre bi hikayesi olsa....ve her hikaye güzel bir Resim olsa ..ozaman belki...baya bir Anlam tasir....kurdugumuz o renkli cümleler....duydugumuz o güzel Resimler !

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder